środa, 24 kwietnia 2024

Odpowiednio wczesna edukacja języków obcych umożliwia ich perfekcyjne opanowanie, a przede wszystkim sprostanie wymogom na rynku pracy.

Jakie języki obce są najbardziej poszukiwane?
Znajomość języków obcych stała się podstawą, a nie atutem. Aktualnie, na rynku pracy poszukiwany jest przede wszystkim język angielskim w stopniu komunikatywnym. Dodatkowo, poszukiwane są osoby ze znajomością języka obcego w postaci: francuskiego, szwedzkiego, niemieckiego, a nawet japońskiego.

Skąd nacisk na język?
Języki obce nie są wyłącznie osobistym upodobaniem pracodawców, jednakże wymogiem wielu zagranicznych inwestorów. Swobodne rozmowy w języku obcym są gwarancją sprawnego przepływu informacji, pomysłów oraz możliwością ciągłej współpracy z innymi pracownikami danej firmy lub korporacji m.in w Azji, Anglii lub we Francji.

Inwestycja nie jedno ma imię
Szkoła językowa lub korepetycje u studentów filologii, są skutecznymi sposobami na podniesienie własnych kwalifikacji. Niezależnie od naszego wieku – możemy rozpocząć edukację języka obcego i uznać to za doskonałą inwestycję. Poświęcony czas oraz kapitał finansowy zostaną docenione przez pracodawców, co może stać się nawet przesłanką awansu.

Praktyka lepsza niż teoria?
W przypadku języków obcych – wiedza to za mało. Odpowiednie akcenty, powszechnie używane skróty w danym języku – nie są dostępne w tradycyjnych podręcznikach. Należy pamiętać o odpowiednim osłuchaniu się z językiem przy pomocy m.in. piosenek, oglądaniu filmów bez lektora. Jednakże najskuteczniejszym sposobem jest rozmowa w obcym języku. Szczególnie istotne jest przełamanie bariery językowej i ciągłe mówienie, nawet gdy zabraknie nam jakiegoś słowa – spróbujmy je opisać w inny sposób np. parafrazą czy porównaniem.

Previous

I ty zostań poliglotą

Next

Jak podróże wpływają na dzieci?

Check Also