sobota, 9 grudnia 2023

W pewnym okresie swojego życia każdy człowiek zauważa, że w pewien sposób jednak jest kowalek swojego losu i jego wybory edukacyjne są ważne i w dużej mierze wiążące. Nie można tak od ręki nadrobić umiejętności płynnego porozumiewania się w danym języku obcym, nie można z dnia na dzień stać się specjalistą z dziedziny, która nagle nas zainteresowała. Niestety, nie każdy umie świadomie kształtować swoją własną karierę tak, aby być atrakcyjnym i konkurencyjnym pracownikiem na rynku pracy.

Co może się nam przydać?
Wiedza i edukacja to jedno. Mówi się, że dyplom uczelni wyższej nic nie gwarantuje, ale otwiera pewne drzwi, które pozostają zamknięte dla ludzi o niższym wykształceniu. Są pewne zawody, których nie można wykonywać bez ukończenia odpowiedniego poziomu edukacji i tego po prostu nie da się przeskoczyć. Kolejną ważną rzeczą jest doświadczenie, które można zdobywać jeszcze w trakcie nauki. Trzecią, szalenie istotną w dzisiejszych czasach rzeczą jest znajomość języków obcych. Obecnie płynna znajomość języka angielskiego to absolutne minimum, a dobrze jest znać nawet więcej niż jeden język. Oczywiście, nie jest też tak, że bez ich znajomości nie mamy szansy na dobrą pracę, jednak ich znajomość stwarza całkiem nowe możliwości, daje szersze perspektywy i jest ogromną zaletą z każdego punktu widzenia.

W którą stronę pójść i jak kształtować własną karierę?
Na pewno powinniśmy wyjść od zainteresowań, ale trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że życie jest jakie jest i trzeba dostosować się do zapotrzebowania na rynku pracy, aby mieć z czego się utrzymać. Mieć interesujący pomysł na siebie i umieć wcielić go w życie to recepta na sukces- bardzo wiele osób chciałoby mieć taki właśnie pomysł na siebie.

Previous

Od kogo najlepiej się uczyć języka obcego?

Next

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Check Also