Cypr i jego kultura


Znany z idealnych warunków do wypoczynku oraz licznych zabytków o wyjątkowym pięknie, Cypr jest wyspa mogącą zaskoczyć także bogactwem swej kultury. Tu życie kulturalne ma swój wyjątkowy charakter, a dla turystów miejscowe festiwale są nie lada atrakcją. Na które z nich warto zwrócić uwagę?
Jednymi z najciekawszych imprez kulturalnych na wyspie są przedstawienia teatralne, które odbywają się na terenie antycznych miast. Ruiny amfiteatrów na chwilę znów ożywają, a prezentowane w nich sztuki zachwycają każdego. Liczne są również festyny i festiwale, w czasie których można zabawić się oraz lepiej poznać miejscowe obyczaje. Jednym z najpopularniejszych jest Festiwal Wina, w czasie którego można spróbować miejscowych trunków. Inną popularną imprezą jest festyn urządzany w Pafos, który ma upamiętniać Afrodytę.
Na Cyprze można również spotkać się z różnymi normami obyczajowymi, które w istotny sposób wpływają na obecną kulturę wyspiarzy. Można tu spotkać ludzi różnych wyznań, przy czym sporą grupę stanowią wyznawcy islamu. Z ich kulturą oraz religijną tradycją można się spotkać równie często, jak z imprezami kulturalnymi odnoszącymi się do najdawniejszych dziejów wyspy oraz greckiej mitologii

Previous Promuj swoją witrynę internetową
Next Doktryna