Czas na przyszłość


Warto się uczyć. Jednak żeby to zrozumieć trzeba najpierw dojrzeć. Dlatego mamy na świecie mnóstwo nastolatków i młodszych beneficjentów publicznej, bezpłatnej i obowiązkowej edukacji, którzy są z tego powodu bardzo niezadowoleni. A przecież przywilej nauki to właśnie przywilej. I nie wszyscy ludzie na naszym globie mają na to szansę, choć wielu z nich bardzo by tego pragnęło. Dlatego trzeba się cieszyć tym, co mamy. A mamy naprawdę wiele. Szkoły publiczne, prywatne, społeczne, świetnie rozwinięte szkolnictwo wyższe czy też przeróżne szkoły, w których możemy nabyć wielu bardzo przydatnych umiejętności. Chociażby bardzo popularne w ostatnich latach szkoły językowe.
A język obcy to coś, co naprawdę warto jest opanować. Mowa tu zarówno o angielskim, który jest w końcu naszym językiem międzynarodowym i zastąpił na tym polu francuski i łacinę, jak i o tych bardziej egzotycznych, które podniosą naszą wartość na rynku pracy.
Edukacja to naprawdę jest nasz wielki przywilej, a skoro tak – powinniśmy korzystać z niego z prawdziwą radością. Wiedza to coś, co pozwoli nam żyć dostatniej, szczęśliwiej i po prostu lepiej. To coś, co pozwoli nam naprawdę cieszyć się życiem i w w dużo większym stopniu zrozumieć świat, który nas otacza. A to już wielkie szczęście i wielka radość. Tak samo jak dzielenie się tą wiedzą – a nasze dzieci z całą pewnością będą od nas wymagać wiedzy na różne tematy. Nie zawiedźmy ich. Nauka to coś, co procentuje. To nasza przyszłość. Nasza i naszych dzieci. A więc inwestujmy w nią. I to inwestujmy ze wszystkich sił. Bo czy możemy w życiu poczynić lepszą inwestycję niż inwestycja w nas samych? W nasze szczęście i naszą przyszłość? Nie można sobie wyobrazić nic ważniejszego, prawda?

Previous Wiedza, edukacja.
Next Uczymy się całe życie