Czy musimy wiedzieć wszystko?


Nauka jest kluczem do sukcesu. Powinniśmy się uczyć, aby mieć w życiu lepiej i aby być ludźmi mądrymi. Wiele razy słyszeliśmy o tym, że bez nauki nie da osiągnąć się sukcesu. Postacie ze świata showbiznesu, sportowcy czy też ludzie zakładający swoje firmy sądzą jednak inaczej. Kto z nich ma rację?

Jak zazwyczaj bywa przy takich sprawach, prawda leży po środku. Nie możemy umniejszać zasług zarówno osób, które osiągnęły sukces poprzez naukę jak i tych, które doszły do czegoś poprzez pomysł na własne życie. Obie grupy są godne do naśladowania i to od nas zależy, jak chcemy potoczyć nasze życie. Z pewnością edukacja jest drogą bardziej uciążliwą, wymagającą większej ilości pracy, jednak należy pamiętać, że człowiek uczy się przez całe życie. Nieważne, czy chodzi o naukę ogłady, języka czy też formułek z podręcznika – wiedza, którą zdobywamy prędzej czy później powinna nam się przydać.

Starajmy się przede wszystkim zwracać uwagę na te aspekty, które nas interesują. Wiadomo, że człowiek inteligentny potrafi wypowiedzieć się na każdy temat i zna podstawy wszystkich dziedzin życia, ważne jednak abyśmy znali się na tym, co będziemy robić w przyszłości. Znajomość lektur przykładowo na nic zda się mechanikowi, który w przyszłości literaturę popularną zastąpi naukową. Osoba pracująca w księgowości nie będzie z kolei potrzebowała wiedzy na temat astronomii czy też geografii Australii. Czy zatem część wiedzy przekazywanej nam w trakcie edukacji jest bezużyteczna?

Zdania na ten temat są podzielone, jednak według większości powinniśmy znać podstawy. Książki rozwijają naszą wyobraźnię, muzyka relaksuje czy też motywuje nas do działania a elementarna wiedza z matematyki przyda się nam na co dzień. Starajmy się łączyć ją z bardziej specjalistyczną znajomością tematu, który interesuję nas szczególnie a będzie to gwarancją naszego sukcesu.

Previous Szybki sposób na naukę języków
Next Dylematy maturzysty