czwartek, 28 września 2023

W obecnych realiach bardzo ciężko jest znaleźć przyzwoicie płatne oraz stabilne zatrudnienie czy już w późniejszym czasie wspinać się na kolejne szczeble naszej kariery w pracy, nie posługując się płynnie przynajmniej jednym językiem obcym. Jednak nawet jeśli nie starasz się o stanowisko, które w bezpośredni sposób jest związane z umiejętnościami lingwistycznymi, to osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną często o wiele przychylniej patrzy na CV osoby która jest w stanie porozumieć się w dowolnym języku obcym przynajmniej w stopniu podstawowym.
Jednym z głównych powodów obecnego stanu rzeczy jest z pewnością postępujący na świecie proces globalizacji, a przez to fakt, że o wiele łatwiej i taniej jest podróżować ludziom między krajami. Świetnym przykładem mogą być tutaj z polskich miast Kraków czy Warszawa, w których to na każdym kroku można natknąć się na ludzi posługujących Wraz z coraz większym wzrostem znaczenia języka francuskiego, angielskiego czy hiszpańskiego w dzisiejszym świecie, już wczesna edukacja szkolna powinna mieć w programie nauczania co najmniej dwa języki obce. Im wcześniej człowiek pozna nowy język, tym w późniejszym czasie będzie on o wiele szybciej przyswajał coraz to nowe wyrażenia i płynnie wyrażał swoje myśli, a także łatwiej nauczy się kolejnych języków.
Z pewnością szkoły zajmujące się nauczaniem angielskiego czy niemieckiego nie muszą się więc martwić o nowych klientów. Trzeba jednak pamiętać, że spora liczba wielu Polaków niechętnie wydaje pieniądze na edukację. Jak wiadomo wiedza w naszym kraju potrafi naprawdę mocno uszczuplić portfel. Mimo tego naprawdę nie warto szukać oszczędności na lekcjach. te droższe są często prowadzone przez tzw. native speakerów, którzy gwarantują, że dany język i kulturę poznamy szybciej i bardziej dogłębnie.

Previous

System edukacji w Polsce.

Next

Wiedza i edukacja

Check Also