czwartek, 28 września 2023

W dzisiejszych czasach jest niezwykle trudno zdobyć jakąkolwiek dobrze płatna pracę czy już później piąć się po kolejnych szczeblach swojej kariery w firmie, nie znając płynnie choćby jednego języka obcego. Nawet jeżeli nie ubiegasz się o pracę, która w bezpośredni sposób jest związana z umiejętnościami językowymi, pracodawcy z reguły przychylniej patrzą na CV osób, które znają dowolne języki obce przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Głównym powodem takiego stanu rzeczy wydaje się być proces globalizacji i coraz łatwiejszych i tańszych podróży między krajami. Widać to na przykład w Krakowie czy Warszawie, gdzie na każdym kroku możemy usłyszeć mowę Szekspira czy Goethego.

Dzięki coraz większemu wzrostowi znaczenia języka angielskiego, francuskiego czy niemieckiego na świecie, już edukacja wczesnoszkolna powinna być nastawiona na naukę co najmniej dwóch języków obcych, aby już w późniejszych latach dzieci o wiele szybciej przyswajały nowe wyrażenia i umiały się płynnie wyrażać po angielsku czy hiszpańsku.

W obecnej sytuacji wszelkie szkoły językowe na pewno nie mogą narzekać na brak nowych klientów chcących podnieść swoje umiejętności w zakresie mowy zagranicznej. Niestety wielu Polaków przekonuje się przy tej okazji o tym, że wiedza potrafi naprawdę słono kosztować. Naprawdę dobrej jakości kursy potrafią naprawdę uszczuplić portfel, ale mimo wszystko nie warto oszczędzać na lekcjach, często prowadzonych przez tzw. native speakerów, dzięki którym mamy pewność, że poznamy dany język rzeczywiście dogłębnie. Istotne jest zatem to, żeby przed wykupieniem takiego kursu zapoznać się szczegółowo z ofertą szkoły i dowiedzieć się jak najwięcej o kompetencjach nauczycieli, którzy w niej pracują.

Previous

Rozwój umysłowy

Next

System edukacji w Polsce.

Check Also