Nauka języka przez internet


Internet zrewolucjonizował praktycznie wszystkie możliwe dziedziny życia i edukacja bynajmniej nie zalicza się tu do wyjątków. Coraz częściej za pośrednictwem sieci możemy zdobyć cenne umiejętności, a nawet certyfikaty poświadczające ich nabycie. Wiedza jest coraz częściej dostępna za darmo, przez internet można już nawet studiować na najbardziej renomowanych uczelniach świata.
Pytanie brzmi jednak, czy dzięki internetowi jesteśmy w stanie opanować język obcy? Na pewno w sieci znajduje się mnóstwo materiałów pomocnych w nauce. Dzięki internetowi możemy np. posłuchać obcojęzycznego radia lub pooglądać obcojęzyczną telewizję. Istnieję też narzędzia pomagające w nauce słówek. Jednak jeśli chcemy naprawdę nauczyć się obcego języka, to musimy go czynnie używać.
W dobie internetowych komunikatorów nawet to nie stanowi większego problemu. Podczas nauki rosyjskiego znalazłem np. stronę, która umożliwia nawiązywanie kontaktów z native speakerami. Zasada wygląda następująco: jeśli moim ojczystym językiem jest polski, znam angielski w stopniu komunikatywnym i chcę się uczyć rosyjskiego to mogę poszukać native speakera, który będzie uczył mnie rosyjskiego, a ja odwdzięczę mu się za pomocą lekcji polszczyzny. Gdy zachodzi taka potrzeba możemy porozumieć się po angielsku. Tego typu strony dają nieograniczone możliwości jeśli chodzi o lingwistyczną edukację. Do tego pozwalają nawiązywać międzynarodowe kontakty i dowiedzieć się mnóstwa interesujących rzeczy o kulturze danego kraju bezpośrednio od jednego z jej przedstawicieli.
Zapewniam że rosyjski, mimo że wyglądający obco alfabet może nas w pierwszym odruchu odstraszać, jest dla Polaka o wiele prostszy niż angielski czy dowolny inny język germański.

Previous Podróże
Next Klucz do sukcesu