niedziela, 23 czerwca 2024

Od lat naukowcy zgodnie twierdzą, że to właśnie nauka języków obcych z fiszkami przynosi najlepsze efekty. Jeśli więc zaczynamy poznawać języki obce, skorzystajmy z tej metody. Na pewno nam się ona spodoba.

Oczywiście w tym celu musimy na początku przygotować sobie takie fiszki. Jeśli jednak nie chcemy sami ich tworzyć, skorzystajmy z gotowych zestawów karteczek, które znajdziemy już niemalże w każdej księgarni. Tego typu komplety są najczęściej podzielone na różne kategorie oraz stopnie zaawansowania. Sami dobierzmy je więc do własnych umiejętności oraz potrzeb. Jeśli jednak nie chcemy niepotrzebnie tracić swoich pieniędzy, możemy samodzielnie przygotować sobie zestaw fiszek do nauki. Na początku wytnijmy więc niewielkie kwadraty bądź prostokąty z twardego papieru. Na jednej stronie wypiszmy wyrazy w języku angielskim, które chcemy zapamiętać. Na odwrocie kartki zanotujmy tłumaczenie tych słów. Zróbmy to za pomocą kolorowych pisaków. Dzięki temu szybciej zapamiętajmy pisownię oraz znaczenie wybranych słów.

Później wystarczy już tylko, że postawimy na takie nauczanie za pomocą fiszek. Zestaw karteczek możemy zabierać ze sobą dosłownie wszędzie. Postarajmy się więc mieć go zawsze przy sobie. Podczas jazdy pociągiem lub autobusem możemy wyciągnąć sobie takie karteczki i zacząć je przeglądać. Dzięki temu każdą wolną chwilę przeznaczymy na naukę języków obcych. Zanim się obejrzymy, nasza wiedza będzie ogromna. Wtedy możemy stworzyć sobie zestaw z fiszkami o niebo bardziej skomplikowanych zwrotach.

Previous

Przyjemna nauka języków obcych

Next

Uczyć się czy nie?

Check Also