Reklama polityczna


Wśród reklamy bardzo często możemy spotkać przekaz o charakterze politycznym. Reklama polityczna nasila się szczególnie w okresie przed wyborami. I tutaj media odgrywają niezwykle ważną rolę.
Przekaz polityczny możemy znaleźć zarówno w telewizji, w radio, jak i w prasie. Oczywiście, nie brakuje go również w Internecie. Politycy, czy też specjaliści od reklamy politycznej wiedzą doskonale, że wykorzystanie wszystkich mediów daje najlepsze efekty. Wówczas realizowane jest dotarcie do jak najszerszego kręgu odbiorców. Bo przecież nie każdy korzysta z Internetu, nie każdy ogląda telewizję, nie każdy też słucha radio i w końcu nie każdy czyta gazety.
Czym charakteryzuje się ten typ reklamy? W reklamie politycznej wiadomości przekazywane są w taki sposób, aby jak najsilniej oddziaływać na emocje. To kluczowe, bo to właśnie emocje w dużej mierze decydują o naszych decyzjach. Chociaż człowiek i tak stara się zawsze wszystko przemyśleć, to emocje tym myślom zawsze towarzyszą. I reklama polityczna to wykorzystuje.

Previous Formy reklamy radiowej
Next Reklama w mediach