Różnice charakterologiczne


Związek z różnicami charakterologicznymi mogą mieć inne różnice seksualne. Tu mały wykład na temat anatomicznych różnic w budowie układów płciowych. kobiety mają bardziej zróżnicowaną budowę narządow, ponadto posiadają 2 ośrodki pobudzania, z czego główny znajduje się wewnątrz ciała. Natomiast u mężczyzny – na zewnątrz. Pobudzenie u mężczyzny jest widoczne wyraźnie. U kobiety akt seksualny może powodować ciąże z towarzyszącymi jej głębokimi zmianami hormonalnymi. Kobiety mogą rodzic dzieci, czego nie mogą robić mężczyźni (Freud najwyraźniej odkrywa tu Amerykę)

From twierdzi, że Freud ze swego patriarchalnego punktu widzenia zupełnie nie dostrzega ze mężczyźni mogą zazdrościć kobietom zdolności rodzenia. U źródel tego lezy przekonanie ze męzczyni przewyższaja kobiety, a także postawa charakterystyczna dla cywilizacji technicznej, ktra nie dostrzega naturalnej kreatywności. We wczesnych okresach dziejów naturalna kreatywność była wysoko ceniona, życie ludzkie odniej w duzej mierze zależało, a fakt z kobieta jest obdarzona zdolnością rodzenia na równi z glebą i samicami zwierząt robil wrazenie. Męzczyzna jest bezpłodny – w czysto naturalistycznej plaszczynie, wiec w kulturze nastawionej na naturalna kreatywność czul się nikim, gorszym od kobiety, bo nie wydawal niczego na swiat. Wobec swego defektu otaczal on kobiete czcia, odczuwal przed nia strach, zazdrosicl jej. Sam nie mogl kreowac nowych stworzen, potrafil jedynie zabijac zwierzeta i worogow by zapewnic bezpieczeństwo.

Jak zatem wyszedl na pozycję wiodącą?

Przez rozwoj technicznych metod produkcji – to co kiedy zależało tylko od laskawości natury, zaczeto soiągac dzieki rozwojowi metod produkcji. Mężczyźni zaczeli wykorzystwac rozum jako podstawe racjonalnej kreatywności. Natura wyposażyła kobiety w zdolność kreacji, natomiast mężczyzni swoją kreatywnośc musza udowadniac wysiłkiem umysłowym.

Przez pewien czas w dziejach ludzkości panowal matriarchat, pamięc o tym wydarzeniu zachowała się gdzies w mężczyznach, którzy odczuwają nieuswiadomiony strach przed kobietą, generowany prze zjej specyficzną zdolnośc, której brak mężczyźnie. Jest on u mężczyzny przedmiotem zazdrości i obawy, dlatego kompensuje on swoją ulomność nieustannym wysilkiem umysłowym. A w kobiecie nadal drzemie poczucie przewagi nad męzczyną, której źródłem jest jego „bezplodnośc”

Previous Szlachecka prowincja
Next Czas jako inwestycja w przyszłość.