Sposoby na naukę języka obcego


Czy jest jakaś idealna metoda na szybką i skuteczną naukę języków obcych? W obecnych czasach umiejętność posługiwania się angielskim czy niemieckim z pewnością pomaga i to nie tylko w aplikowaniu o dobrze płatną i stabilną pracę, ale także przydaje się w różnych sytuacjach dnia codziennego. Dobrym przykładem, jeżeli chodzi o młodszych ludzi, mogą tu być choćby gry komputerowe online typu Warcraft czy Counter Strike. Wyobraź sobie, że wchodzisz do gry i nagle na czacie czy przez mikrofon odzywa się do Ciebie gracz z Anglii, który akurat jest z Tobą w drużynie, a Ty nie wiesz za bardzo jak mu odpowiedzieć. Nie da się ukryć, że przynajmniej podstawowa wiedza z zakresu mowy Szekspira bardzo by się tutaj przydała.

Ile czasu i jak należy się uczuć języka, żeby móc bez przeszkód porozmawiać z kimś z zagranicy za pomocą czatu czy Skype 'a? Wiele osób twierdzi, że wystarczy wkuć same słówka, bez zbytniego wgłębiania się w samą gramatykę. Oczywiście, znajomość słówek jest niezwykle istotna, jednak gramatyka również jest niezbędna do posługiwania się obcą mową. Zapominając o niej, z dużym prawdopodobieństwem może się okazać, że posługując się danym językiem, będziesz rozumiany przez innych na poziomie „Kali być, Kali jeść”.

Jeśli zależy nam na tym, żeby edukacja w zakresie nowego języka obcego była skuteczna i w miarę szybka, dobrym wyjściem byłoby zapisanie się na kilkutygodniowy kurs jednej ze szkół. Innym wyjściem jest także uczenie się angielskiego czy hiszpańskiego na własną rękę. Jest to jednak tylko dla tych, którzy są w zdyscyplinowani i nie mają potrzeby motywacji z zewnątrz, np. przez nauczyciela. Dużo też zależy od tego, jak dużo czasu może taka osoba poświęcić nauce i czy posiada dobrej jakości pomoce naukowe.

Previous Humanistyczne nauki w XXI wieku
Next O ekonomistach i zarządcach...