Szybki sposób na naukę języków


Poświęcasz dużą ilość czasu na uczenie się języków obcych, ale wciąż szukasz dobrego sposoby na to, żeby wiedza z zakresu słownictwa i gramatyki wchodziła szybciej do głowy? Niektórzy uważają, że jedynym wyjściem jest zapisanie się na kosztowny, kilkumiesięczny kurs jednej z wielu szkół językowych. Są też jednak tacy, którzy wolą uczyć się angielskiego, francuskiego czy hiszpańskiego na własną rękę. Jest to z pewnością rozwiązanie jedynie dla tych, którzy zaliczają się do osób zdyscyplinowanych i nie mających potrzeby motywowania z zewnątrz, np. przez lektora. Sporo również w tym wypadku zależy od tego, jaką ilość czasu możemy poświęcić nauce i jakimi materiałami się wspomagamy. Tutaj często z pomocą przychodzą różnego rodzaju programy i aplikacje na komórki, które są przeznaczone specjalnie dla tych, którzy chcieliby się nauczyć nie tylko wielu nowych słówek w niedługim czasie, ale również trwale je zapamiętać.

Przy korzystaniu z tego typu aplikacji bardzo ważna jest na pewno systematyczność. Codziennie należy poświęcić przynajmniej te kilkanaście minut na naukę nowych słówek i wyrażeń oraz powtórkę materiału, który już powinniśmy znać w poprzednich lekcji. Programy takie nierzadko same wyznaczają, jakie słowa mamy powtórzyć danego dnia. Dzięki specjalnym algorytmom robią to na podstawie tego, jak często udzielamy poprawnych odpowiedzi przy zadawanych przez aplikację pytaniach. Jeśli program zauważy, że któreś słowo cały czas zapominamy, to postara się je powtarzać tak często, aż przyswoimy je na 100%. Dzięki temu możemy być pewni, że edukacja przy pomocy takiego narzędzia będzie efektywna i co ważne, trwała.

Istnieje bardzo dużo takich programów, zarówno darmowych jak i płatnych, które są trochę lepszej jakości. Z reguły jednak nie są zbyt kosztowne, a przy okazji są świetną inwestycją w naszą językową edukację.

Previous O edukacji wczesnodziecięcej
Next Czy musimy wiedzieć wszystko?