Zajęcia dodatkowe – za i przeciw


Wielu rodziców staje współcześnie przed dylematem, który wzbudza wiele kontrowersji oraz dyskusji. Mowa tu zajęciach dodatkowych dla dzieci oraz młodzieży. Wiele osób uważa, iż posyłanie na nie dzieci to zabieranie im ich cennego czasu wolnego, który niezbędny jest do odpoczynku oraz szczęśliwego dzieciństwa. Nie musi być wcale jednak tak, iż zajęcia pozalekcyjne mają być niechcianą udręką. Mogą okazać się bowiem nie tylko niezwykle rozwijające oraz korzystne, ale przynosić dzieciom i ich starszym kolegom zwyczajnie dużo radości. Warto wybrać jednak takie zajęcia, które nie tylko rozwiną podopiecznego, ale także go zwyczajnie zainteresują. Dzięki temu korzyść może być podwójna, a zajęcia pozalekcyjne stać się nie przykrym obowiązkiem, a ciekawym i twórczym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Edukacja nie musi być przecież wcale nudna, ani męcząca. Obecnie proponowane zajęcia pozaszkolne dla dzieci i młodzieży prowadzone są w taki sposób, iż nie sposób ich nie polubić. Wiedza podawana jest na nich w taki sposób, by zachęcić uczestników do nauki oraz współdziałania. Zajęcia takie to dobra inwestycja w przyszłość dziecka. Warto zastanowić się zwłaszcza nad zajęciami rozwijającymi zdolności językowe. Język obcy obraz dbałość o mowę ojczystą jest we współczesnych niezwykle ważna. Trudno wyobrazić sobie przyszłość dziecka bez znajomości przynajmniej dwóch języków obcych. Najbardziej istotna jest oczywiście znajomość języka angielskiego, który niezmiennie od lat pozostaje mową wiodącą na całym świecie. Bardzo popularny jest również hiszpański, a w Europie niemiecki oraz francuski.
Bez znajomości choćby jednego z nich trudno nie tylko o dobrą pracę, ale także wykształcenie. Wiele wykładów także  Polsce prowadzonych jest choćby po angielsku.

Previous Po co dzieciom szkoła
Next Matura z polskiego