Ak zacząć pisać pracę dyplomową?


Napisanie pracy dyplomowej jest dla większości studentów bardzo poważnym wyzwaniem. Większość ma jednak największy problem z samym rozpoczęciem pisania.

Dzieje się tak z dwóch głównych powodów. Po pierwsze brakuje im jasno sporządzonego planu pracy. Naprawdę warto jest sobie w kilku punktach wypisać poglądowe nazwy poszczególnych rozdziałów. Na pewno będziemy je później modyfikować, ale pozwoli nam to uporządkować etapy naszej pracy. Drugim poważnym problemem jest nieodpowiednie nastawienie psychiczne. Prace dyplomowe nie powinny być tworzone z nastawieniem, że piszemy prawdziwe arcydzieło. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że takiej pracy najprawdopodobniej nikt nawet w całości nie przeczyta, dlatego podarujmy sobie przesadny perfekcjonizm.

Podejdźmy do pracy dyplomowej w taki sposób, jakbyśmy mieli napisać jedną z wielu zwykłych prac zaliczeniowych – takie nastawienie pozwoli nam skutecznie zacząć. Pamiętajmy również o gromadzeniu wartościowych cytatów wraz z komentarzami. Do tego celu najlepiej nam posłużą fiszki, które będziemy mieli zawsze pod ręką.

Previous Myśl kultury
Next Czas