środa, 24 kwietnia 2024

Studia. Kilka lat, w niektórych przypadkach nawet kilkanaście które większość osób uważa za okres najpiękniejszy w życiu. Nauki jest co nie miara, a jednocześnie to okres wchodzenia w dorosłość, częstych podróży, zapoznawania nowych ludzi.

Wiedza jest ważna. O ile w poprzednich etapach szkoły poznaliśmy jej podstawy to na studiach wszystko jest rozszerzone, zagłębiamy się w szczegóły o których nigdy nie mieliśmy pojęcia. W końcu nasza edukacja nas ciekawi i jej nauka sprawia przyjemność. To sprawy i przedmioty, o których chcemy słyszeć, to co nas intryguje i interesuje. Teraz już się tak nie zmuszamy do uczęszczania na zajęcia, niektóre całkowicie zmieniają nasz światopogląd.

Poznajemy ludzi z prawdziwą pasją, którą widać podczas prowadzenia zajęć, kolegów i koleżanki, których interesuje to samo co nas. Usamodzielniamy się. Studia często wiążą się ze zmianą zamieszkania, przeprowadzką do innego miasta. Musimy dbać nie tylko o własny pokój, ale całe mieszkanie w którym przebywamy. Podjęcie pierwszej pracy i rozpoczęcie życia na własny rachunek. Dopiero teraz poznajemy wartość pieniądza. Z przerażeniem odkrywamy ile nasi rodzice wydają codziennie chociażby na zwykłe zakupy spożywcze.

Studia to też liczne podróże. Niezwykle popularnym programem studenckim jest Erasmus. Jest to międzynarodowa wymiana studencka. Ważny będzie tylko język, którego nauczyliśmy się wcześniej oraz chęć uczestniczenia w niezwykłej przygodzie. Mamy możliwość podszkolenia naszego języka, to przyda się w naszym dalszym życiu, zwłaszcza zawodowym. Takie doświadczenia są niezwykle cenione przez przyszłych pracodawców. Po raz kolejny poznamy ciekawych ludzi, ich kulturę i jedzenie. To przeżycia, których nie zapomnimy do końca naszego życia.

Previous

Edukacja i zarobki

Next

Niezbędne umiejętności językowe

Check Also