Warto stawiać na wykształcenie.


Nie jest żadną tajemnicą, że w dzisiejszych czasach lepiej być osobą wykształconą. Ludzie mający większą wiedzę, popartą odpowiednimi dyplomami i praktyką, będą dużo wyżej cenieni na rynku pracy, co w oczywisty sposób przełoży się na ich wynagrodzenie.
Nawet pomijając możliwości zarobkowania jakie daje rozległa wiedza, trudno nie zauważyć, że szerokie horyzonty pozwalają dużo lepiej radzić sobie w codziennym życiu. Na przykład każdy poznany język obcy umożliwi nam zrozumienie większej ilości ludzi, zdobycie znajomych czy choćby poradzenie sobie z instrukcją obsługi w obcym języku. Dodatkowo nauka języków obcych znacznie zwiększa możliwości naszego mózgu i chroni np. przed demencją.
W ogóle najlepiej byłoby, żeby nasza edukacja nigdy się nie kończyła. Stare przysłowie głosi, że człowiek uczy się przez całe życie i jest w tym wiele prawdy. Cała mądrość polega jednak na tym, żeby nie być zmuszonym do nauki na własnych błędach, co chociaż skuteczne, może w praktyce okazać się bardzo uciążliwe.
Bardzo częstym błędem wielu ludzi, jest przekonanie, że ukończenie jakiejś szkoły (choćby nawet szkoły wyższej) jest gwarantem posiadania niesamowitej wiedzy w jakiejś dziedzinie. Teoretycznie powinna to być prawda, jednak w praktyce często okazuje się, że informacje zdobyte w czasie nauki bardzo szybko się dezaktualizują i stają się wręcz nieprzydatne. Receptą na to może być ciągłe douczanie się i śledzenie nowinek w danej dziedzinie.
Nawet jeśli wasza wiedza dotyczy rzeczy rzadko zmieniających się (np. matematyka) to i tak warto jest nieco rozszerzyć swoje horyzonty o inne dziedziny. Pamiętajmy, że każda zdobyta informacja otwiera przed nami nowe możliwości, których mogliśmy dotychczas nie dostrzegać.

Previous Wspieraj swoje dziecko
Next Różne rodzaje kariery